O bibliotece Z życia biblioteki Konkurs na ekslibris Nowości wydawnicze OLGA TOKARCZUK - NOBLISTKA

Konkurs na ekslibris

KONKURS  NA  EKSLIBRIS  BIBLIOTEKI  SZKOLNEJ

W maju 2007 . wśród uczniów naszej szkoły został ogłoszony konkurs na projekt exlibrisu Biblioteki Szkolnej. Głównym celem organizacji tego przedsięwzięcia było kształtowanie wśród uczniów poczucia, że książka jest dziedzictwem kulturowym, nośnikiem tradycji narodu i cywilizacji jak również dziełem sztuki. Uczestnicy mieli okazję rozwijać swoją aktywność twórczą i intelektualną, pomysłowość oraz wrażliwość na piękno.

Na konkurs wpłynęło 78 prac, sporządzonych w różnych technikach rysunkowych oraz technologii komputerowej, z których Jury wybrało najlepszy projekt, który będzie stanowił znak własnościowy biblioteki szkolnej.

Ogłoszenie wyników oraz wystawa prac uczniów została zorganizowana w szkole  z okazji Święta Biblioteki Szkolnej, w dniu 22 października 2007 r.

Główną nagrodę w konkursie przyznano  Anecie Rusinowicz z klasy II c LO.

Wyróżnione zostały też prace: Martyny Komudy z kl. 2ai TE, Joanny Kozdraś z kl. 2ai TE, Natalii Łuczak z kl. 2ai TE oraz Izabelli Wierzchowskiej z kl. 2ai TE.

Wręczenie dyplomów i nagród książkowych odbyło się w trakcie uroczystości szkolnej.