Konkurs na mini biznesplan

ROK 2008

Projekt „Lekcje Przedsiębiorczości 2008”

Realizowany przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości na zlecenie Biura Obsługi Inwestorów m. st. Warszawy.

Ideą programu jest prowadzenie zajęć,  których celem jest zachęcenie uczniów do zakładania własnej działalności gospodarczej. Oprócz wiedzy teoretycznej uczniowie w trakcie warsztatów mają możliwość poznania doświadczeń przedsiębiorców z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

W naszej szkole w projekcie uczestniczyły 3 klasy LO pod kierunkiem p. H. Lipińskiej. Młodzież miała możliwość:

Ø        spotkania z praktykami biznesu

Ø        poznania własnych predyspozycji przedsiębiorczych

Ø        poznania zasad działania Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości

Ø        poznania etapów tworzenia i rozwoju firmy, w dyskusji z założycielami firm z AIP

Ø        założenia firmy w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości  już po ukończeniu szkoły średniej

Nasza szkoła uzyskała certyfikat „Szkoły Przyjaznej
Przedsiębiorczości”.

Troje uczniów naszej szkoły

zostało wyróżnionych w konkursie na mini biznesplany,

który został przeprowadzony

wśród uczestników z warszawskich szkół ponadgimnazjalnych