Klasy integracyjne

Szkoła stworzyła dobre warunki kształcenia osób z dysfunkcjami, a po dokonanych przeróbkach w budynku, po remontach, funkcjonuje on bez tzw. barier architektonicznych (winda, podjazdy, specjalnie dostosowane toalety). Ponadto młodzież niepełnosprawna ma tu szczególne szanse i okazję do kontynuowania nauki w ramach zajęć indywidualnego nauczania, prowadzone są zajęcia rewalidacyjne, reedukacyjne i logopedyczne, a przez całe środowisko szkolne jest traktowana serdecznie i ze szczególną troską.

Obecnie Zespół Szkół nr 5 jest jedyną placówką ponadgimnazjalną, na Pradze Południe, która corocznie prowadzi nabór do klas integracyjnych. Nie bez znaczenia jest też fakt topograficznego umiejscowienia szkoły: u zbiegu Al. Stanów Zjednoczonych i ul. Ostrobramskiej, w pobliżu Ronda Wiatraczna, czyli nieopodal centrów i węzłów komunikacyjnych, skąd łatwo i wygodnie można dojechać do wszystkich dzielnic miasta i w rejony położone na wschód i południe od Warszawy.

Klasy integracyjne funkcjonują w naszym zespole szkół zarówno w CXI Liceum Ogólnokształcącym, jak i  w Technikum nr 2.

Oferta pracy pedagoga szkolnego - mgr Iwona Kulczyk (klasy integracyjne)

• Zajęcia integracyjno-socjoterapeutyczne w klasach
  • Praca indywidualna z uczniami
  • Pomoc przy tworzeniu indywidualnych planów pracy wychowawczej dla uczniów wymagających szczególnej pomocy