PO WER

POBIERZ PLIK:    Podsumowanie stażu w Niemczech 2018 (1).pps

ZDJĘCIA ZE STAŻU: https://zs5.edupage.org/album/?#gallery/197

„Europejski wymiar praktyk zawodowych dla technika ekonomisty

LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO UDZIAŁU W STAŻU ZAGRANICZNYM W NIEMCZECH

Pobierz:   Wyniki rekrutacji do udziału w mobilności zagranicznej.pdf

PROGRAM OPERACYJNY WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ -  "PO WER"

Zespół Szkół Nr 5 im. Stefana Kisielewskiego realizuje projekt ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Tytuł projektu: Europejski wymiar praktyk zawodowych dla technika ekonomisty

Nr umowy finansowej : 2016-1-PL01-KA102-025094

Projekt został zatwierdzony do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego w trybie pozakonkursowym, którego beneficjentem jest FRSE.

Nasz projekt  mobilności  zawodowej   polega na zorganizowaniu  3-tygodniowych praktyk zawodowych w niemieckich  firmach  z branży ekonomicznej , dla dwóch  dziesięcioosobowych  grup uczniów klasy drugiej i  trzeciej  technikum, kształcących się w zawodzie technik ekonomista w terminie: 30 kwietnia – 18 maja 2018 r.

Partnerami projektu są:

- ze strony polskiej : Zespół Szkół Nr 5  im. Stefana Kisielewskiego  (partner  wysyłający);

- ze strony niemieckiej : Vitalis Betreuungsgesellschaft für Modellprojekte GmbH  ( partner przyjmujący).

Staż odbędzie się w niemieckich przedsiębiorstwach z branży ekonomiczno - handlowej , np. Rewe Markt  w Lipsku, Netto Marken Discount w Lipsku i Schkeuditz.

Program stażu , uzgodniony z niemieckim  partnerem projektu,  obejmuje następujące moduły: praktyczne doskonalenie języka obcego, zapoznanie się z funkcjonowaniem firmy w otoczeniu wewnętrznym i zewnętrznym, dokumentacja handlowa,  polityka kadrowa,  wykorzystanie programów finansowo-księgowych  i działalność marketingowa firmy w warunkach gospodarki rynkowej. Udział w projekcie jest szansą dla młodzieży na poznanie uwarunkowań gospodarczych krajów partnerskich, a także na kształcenie samodzielności i umiejętności radzenia sobie za granicą . Praca w zagranicznym  środowisku   przyczyni się do kształtowania  otwartości i  postawy zrozumienia i tolerancji. Są to bardzo ważne   cechy , przydatne w życiu i w pracy, w dobie globalizacji gospodarki europejskiej.   Uczestnicy projektu uzyskają Certyfikat od firmy VITALIS mbH  oraz dokument Europass Mobilność w języku polskim i angielskim, który otwiera możliwości  znalezienia satysfakcjonującej pracy w zawodzie ekonomisty , nie tylko w Polsce, ale również na europejskim rynku pracy. Każdy uczestnik otrzyma  referencje z firmy, w której odbywał staż, co będzie dodatkowym atrakcyjnym elementem  przyszłego CV.  Podstawą zaliczenia stażu będzie ocena uzyskana na podstawie jasnych kryteriów, określonych w oparciu o  Europejski System Transferu Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu Zawodowym (ECVET). Udział w projekcie znacząco wpłynie na rozwój zawodowy i osobisty  młodych ekonomistów, pozwoli im uwierzyć we własne możliwości, zmotywuje do dalszej edukacji na studiach wyższych, a  w przyszłości ułatwi karierę zawodową.

POBIERZ:

POWER VET - Plakat.pdf